Österlens RF 2011-07-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-07-17 kl. 16:45
Klass 10 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 10 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 11 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 11 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A

Klass 10 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Segertäcke skänkt av Ramsåsa El
22 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Karina Kristensson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Åsa MöllerEquus Zorro   
 GäseneryttarnaBonaparte - Fantom II057,42029,09
2Elin GunnarssonIrco Mint (20)   
 Frosta RFIrco Mena - Sorba063,88031,14
3Joakim PetterssonWilma V   
 Löddeköpinge RKRobin Z - Caruso056,30032,95
4Sara SolvhideMr Darcy   
 Ljunits-Herrestads RDardel - Kaliber059,70033,98
5Johanna AxelssonThin Lizzy   
 Löddeköpinge RKSamos - Exorbitant059,68034,10
 
6HannaLouise LitteckeUcarlos   
 Stora Wäsby FRKLacroix - Cavalier067,05034,78
7Isabella GiegoldQuick Silver   
 Österlens RKQuick Star (SF) - Carismo066,00138,98
8Hanna StenkilssonCargo Z   
 Österlens RKCarthago Z - Goldpilz070,25139,45
9Amanda AlthénBiscaya 42   
 Snapphanarnas RFQuebec - Landadel066,00Ute. 
10Ulrika TrägårdhLanett   
 Ljunits-Herrestads RL´Acteur - Stanford370,71  
11Nathalie SvartensjöCash is King I   
 Österlens RFCardento - Long John xx459,78  
12Johanna EklundDays of Thunder   
 Osbyortens RFMarco Mitras - Atlantic Boy xx465,87  
13Viktor GunnarssonOgenie   
 Ljunits-Herrestads RHemmingway - Veritas678,83  
14Elin NässelVera Cruze   
 DagstorpsortenCortez - Tammer Fors xx679,53  
15Alexandra GunnarssonBilala   
 Färs Härads RFLa - Prez - Serafin1485,98  
16Laura WerupAragon   
 Ystad RidklubbLandlord - Lucky LightUte.   
16Sofia NyrellLia Fal xx   
 Lomma RidklubbFraam xx - Clantime xx (GB)Ute.   
16Evelina SparvLord Krejs   
 Sydslättens RFLast Liberty - Thumble Wind xxUte.   
 Emma LinkHonung   
 Flyinge RFBernstein - Pontus    
 Louise SchødtBaron Beaujolais   
 Vellinge HSFBalou Du Rouet - A-Dur    
 Josefine PerssonFresia   
 Ljunits-Herrestads RFeliciano - Granit    
 Maria WickholmMelba   
 Malmö CivilaMaloubet de Pleville (SF) - Maraton    
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
Segertäcke skänkt av Ramsåsa El
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Karina Kristensson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ann-Sofie HanssonCalvados  
 Örestads RSCardento - Eloge180,43
2Agnes BergqvistCalanta SB  
 Lillhagens RKCalato - Landgraf I475,21
2Stina PeterssonIris  
 Örestads RSIrco Mena467,32
 
4Caroline JeppssonReco  
 Österlens RFEtrusco - Lemon (SWB)872,92
5Matilda StridhCalle Cath  
 Ljunits-Herrestads RCathageno - Cardento1898,12
6Marie CederströmCoco Bay  
 Ystad RidklubbSanta Cruz VDL - Quite Easy21112,33
7Nils RoosHopkins  
 Österlens RKHip Hop (SWB) - OrigoUte. 
7Cecilia SvenssonMaputo  
 Gärds RFSanta Cruz VDL - WindwurfUte. 
 Elisabet HolstSecond Celton  
 Ljunits-Herrestads REmmerton (ex Raldolala) - Ganesco  
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Segertäcke skänkt av Ryttarshopen
37 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Joakim PetterssonWilma V   
 Löddeköpinge RKRobin Z - Caruso050,48030,58
2Frida JohanssonCinnamon   
 Lillhagens RKHayden - Helwan050,68033,42
3Ellen AsplundLa Luna   
 Sydslättens RFLaudabilis - Florestan I049,93036,66
4Ulrika TrägårdhLanett   
 Ljunits-Herrestads RL´Acteur - Stanford055,49139,82
5Sofia NyrellLia Fal xx   
 Lomma RidklubbFraam xx - Clantime xx (GB)043,20431,04
6Johanna EkelundUganda   
 Helsingborgs FRK 050,00432,11
7Elin GunnarssonIrco Mint (20)   
 Frosta RFIrco Mena - Sorba053,00433,73
 
8Emma HanssonMooreshill Lad   
 Trolleholms RFRamiro - - - -054,97434,85
9Anna-Lena SilowSouthern Comfort   
 Sydslättens RFFeliciano - Maximus051,89837,20
10Alexandra WallbergCzarny Ksiaze   
 Örestads RSOkänd - Okänd050,44939,46
11Åsa MöllerEquus Zorro   
 GäseneryttarnaBonaparte - Fantom II049,24Ute. 
12Marie CederströmMadame   
 Ystad RidklubbQuite Easy - Maraton447,11  
13Sara SolvhideTrinity II   
 Ljunits-Herrestads RKing Marco - Tanaos xx451,88  
14Johanna EkelundWanna Have H.E   
 Helsingborgs FRKManhattan - Ramiro Z452,15  
15Elin NässelVera Cruze   
 DagstorpsortenCortez - Tammer Fors xx452,51  
16Sandra PerssonOptimist   
 Skabersjö RFOpius - Neapel453,04  
17Hanna StenkilssonIrco Krocco   
 Österlens RKIrco Mena - Krocket556,81  
18Ingela HäggMirage   
 Ljunits-Herrestads RElectro - Nebraska663,87  
19Nathalie SvartensjöCash is King I   
 Österlens RFCardento - Long John xx849,21  
20Viktor GunnarssonOgenie   
 Ljunits-Herrestads RHemmingway - Veritas854,37  
21Evelina SparvLord Krejs   
 Sydslättens RFLast Liberty - Thumble Wind xx1251,83  
22Johanna EklundDays of Thunder   
 Osbyortens RFMarco Mitras - Atlantic Boy xx1375,12  
23Johanna AxelssonThin Lizzy   
 Löddeköpinge RKSamos - ExorbitantUtg.   
23Isabella GiegoldQuick Silver   
 Österlens RKQuick Star (SF) - CarismoUtg.   
23HannaLouise LitteckeUcarlos   
 Stora Wäsby FRKLacroix - CavalierUtg.   
23Viveca JohanssonQrokos   
 Olofströms RKQuite Easy - UtrilloUte.   
 Sara SolvhideMr Darcy   
 Ljunits-Herrestads RDardel - Kaliber    
 Krister SvedbergQueen S   
 Henriksdals RFQuite Easy - Robin Z    
 Christina OlesenPerfidia C   
 Ljunits-Herrestads RCortez - Labrador    
 Maria WickholmMelba   
 Malmö CivilaMaloubet de Pleville (SF) - Maraton    
 Christina CrafoordQuilanda Z   
 Österlens RKQuinar Z - Calvaro Z    
 Josefine PerssonFresia   
 Ljunits-Herrestads RFeliciano - Granit    
 Emma LinkHonung   
 Flyinge RFBernstein - Pontus    
 Elin GunnerstadCray Sea   
 Färs Härads RFokänd - Troll    
 Louise SchødtBaron Beaujolais   
 Vellinge HSFBalou Du Rouet - A-Dur    
 Amanda AlthénBiscaya 42   
 Snapphanarnas RFQuebec - Landadel    
 Johanna WallAlmeydo   
 Flyinge HSKAlmeto Z - Okänd    
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning bed. A Avd. B
Segertäcke skänkt av Ryttarshopen
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Agnes BergqvistCalanta SB  
 Lillhagens RKCalato - Landgraf I059,93
2Pernilla SjöstrandIliza (45)  
 Trolleholms RFIndoctro - Robin Z163,96
2Ann-Sofie HanssonCalvados  
 Örestads RSCardento - Eloge165,61
 
4Nils RoosHopkins  
 Österlens RKHip Hop (SWB) - Origo461,94
4Marie CederströmCoco Bay  
 Ystad RidklubbSanta Cruz VDL - Quite Easy461,22
6Cecilia SvenssonMaputo  
 Gärds RFSanta Cruz VDL - Windwurf1483,69
7Nafetiti BrownCatch Me H  
 Lunds Civila RFCamaro M - Prestige VDL2194,87
 Elisabet HolstSecond Celton  
 Ljunits-Herrestads REmmerton (ex Raldolala) - Ganesco  
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Segertäcke skänkt av Erikssons Åkeri
28 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma GynningEmory TH  
 Vellinge HSFElmshorn - Zadock060,40
2Emma GynningCrannagh Silver Hero  
 Vellinge HSFCrannagh Hero - Marwood064,56
3Sandra PerssonOptimist  
 Skabersjö RFOpius - Neapel065,70
4Linn SkjetneQuite Lucky  
 Åsbo RFQuite Easy - Lucky Light066,60
5Ingela HäggMirage  
 Ljunits-Herrestads RElectro - Nebraska066,96
6Nils RoosQuidame P  
 Österlens RKQuite Easy - Pomme Royal069,76
 
7Malin HeurlinBon Chance  
 Flyinge RFQuite Easy - Stanford076,67
8Denise StridhUmbra  
 Fjälkestads RKUttini (SWB) - Lenski078,00
9Ulrika TrägårdhQuibella 2  
 Ljunits-Herrestads RQuincy - Salut463,08
10Martina BergqvistQuella (35)(SWB)  
 Lillhagens RKQalle - Bordeaux472,11
11Marie CederströmMadame  
 Ystad RidklubbQuite Easy - Maraton865,30
12Sara SolvhideTrinity II  
 Ljunits-Herrestads RKing Marco - Tanaos xx873,02
13Victoria Eke-GöranssonFelippo  
 Helsingborgs FRKFeliciano - Ganesco875,04
14Hanna StenkilssonCargo Z  
 Österlens RKCarthago Z - Goldpilz894,30
15Elin BerglundCardell  
 Österlens RKCardento - Robin Z999,74
16Emma HanssonMooreshill Lad  
 Trolleholms RFRamiro - - - -9100,38
17Ellen AsplundLa Luna  
 Sydslättens RFLaudabilis - Florestan I1192,32
18Nils RoosQuallity P  
 Österlens RKGuido (ex Gudo) - Torboldt1677,44
19Alexandra WallbergCzarny Ksiaze  
 Örestads RSOkänd - Okänd1783,39
20Frida JohanssonCinnamon  
 Lillhagens RKHayden - Helwan1784,44
21Viveca JohanssonQrokos  
 Olofströms RKQuite Easy - UtrilloUte. 
 Anna-Lena SilowSouthern Comfort  
 Sydslättens RFFeliciano - Maximus  
 Krister SvedbergQueen S  
 Henriksdals RFQuite Easy - Robin Z  
 Johanna WallAlmeydo  
 Flyinge HSKAlmeto Z - Okänd  
 Anna DickssonRainbow KLT  
 Ballingslövs RFCardento - Gatsby  
 Christina CrafoordQuilanda Z  
 Österlens RKQuinar Z - Calvaro Z  
 Carl ÖhmanDancing Queen  
 Fjälkestads RKQuite Easy - Ralmé Z  
 Elin GunnerstadCray Sea  
 Färs Härads RFokänd - Troll  
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Segertäcke skänkt av Erikssons Åkeri
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Pernilla SjöstrandIliza (45)  
 Trolleholms RFIndoctro - Robin Z487,86
 
2Nafetiti BrownCatch Me H  
 Lunds Civila RFCamaro M - Prestige VDL1285,78
3Johanna NilssonCool Touch (SWB)  
 Flyinge HSKRobin Z - Wuzo xxUtg. 
 Marie HellbergNew Magic  
 Åhus RidklubbMaloubet de Pleville - Newtime  
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Segertäcke skänkt av Folksam
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma GynningCrannagh Silver Hero   
 Vellinge HSFCrannagh Hero - Marwood060,36033,65
2Emma GynningEmory TH   
 Vellinge HSFElmshorn - Zadock453,25  
 
3Linn SkjetneQuite Lucky   
 Åsbo RFQuite Easy - Lucky Light456,41  
4Elin BerglundCardell   
 Österlens RKCardento - Robin Z668,58  
5Ulrika TrägårdhQuibella 2   
 Ljunits-Herrestads RQuincy - Salut1068,78  
6Denise StridhUmbra   
 Fjälkestads RKUttini (SWB) - Lenski1663,27  
7Victoria Eke-GöranssonLagancho FLB   
 Helsingborgs FRKCagancho - Irco Mena1679,60  
 Carl ÖhmanDancing Queen   
 Fjälkestads RKQuite Easy - Ralmé Z    
 Anna DickssonRainbow KLT   
 Ballingslövs RFCardento - Gatsby    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport