Österlens RF 2011-07-14
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-07-14 kl. 15:23
Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.90 bed. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. B
34 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Johanna WallSpringer Softtail S  
 Flyinge HSK 066,05
1Sara RundgrenGentility KLT  
 Österlens RF 058,10
1Johanna AndreassonRachel M&C  
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - okänd066,86
1Camilla ChristensenCash is King  
 Österlens RF 065,70
1Johanna WallRafaello  
 Flyinge HSK 071,31
1Elin GunnerstadAlice  
 Färs Härads RFTampa - Epilot063,40
 
7Caroline JeppssonAurora Lee (SWB)  
 Österlens RFSanta Cruz VDL - Platini173,62
8Tina PeterssonMayday (SWB)  
 Gärds RFBocelli (SWB) - Laurin279,84
9Stina LindhClipperton  
 Sydslättens RFAston - Royal Z II383,48
10Jeanette WikströmKharmel Dance (32) (SWB)  
 Drevinge RSHip Hop (SWB) - Oldtimer xx466,06
10Emma Ek PerssonJoy's Rosegarden (SWB)  
 Färs Härads RFCorlensky G - Dalby Mustang xx464,72
10Tove ThellBarina  
 Trelleborgs RFRebel Z - Haarlem471,44
10Johanna AndreassonMulle (SWB)  
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - Cardento471,22
14Linnda PerssonAbimo Pectore V  
 Lunds Civila RFSpender S (SWB) - Irco Mena678,56
15Alexandra BillsteinLufsen  
 Skepparslövs RF 1095,02
16Sara RundgrenVallmo KLT  
 Österlens RF 1388,66
17Emma Ek PerssonSeven Seas Ceger (SWB)  
 Färs Härads RFRadiator - Uskudar des Malais18108,19
18Sabine NilssonFreja  
 Österlens RFSolid - GanescoUte. 
18Sophie SöderbergWest Hit (SWB)  
 DagstorpsortenWelt Hit II - MasterUte. 
 Johnna HanssonAmerigo Espri  
 Österlens RFAmerigo Vespucci xx - Espri  
 Julia TenlandLotuz (SWB)  
 Lillhagens RKHighlight - Testarossa  
 Katharina YngbrantCaribus  
 Ystad RidklubbCartani - Quantum  
 Jonna PetterssonZerton (SWB)  
 Österlens RKEmmerton (ex Raldolala) - National Zenith xx  
 Ingrid AndersenMake My Day (16)  
 Flyinge HSKMarwin - Happy Day  
 Maria Götherström SånessonChippen  
 Sydslättens RFHip Hop - Solid  
 Evelina SandgrenRay-Ban (SWB)  
 Ystad RidklubbRichfield - Maraton  
 Nathalie SvartensjöLord K  
 Österlens RFLast Liberty 988  
 Moa BerglundFortisemo  
 Flyinge HSK   
 Malin SjöstrandPoetic Dream  
 Trelleborgs RFPoetic Justice RC 81 - Ballydonagh Cassanova IRE 370  
 Madison RoseLucy Liu  
 Vellinge HSFErik S (SWB) - Lincoln  
 Jon AndersenGossip (53)  
 Flyinge HSKCoriall - Cortez  
 Linda JacobssonCartell (SWB)  
 Bollerups R&KKCoriall - Quite Easy  
 Anna NauclèrTingeling  
 Trolleholms RF   
 Sara SolvhideMr Darcy  
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
36 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Alexandra BillsteinLufsen  
 Skepparslövs RF 056,60
1Elin GunnerstadAlice  
 Färs Härads RFTampa - Epilot066,80
1Filippa FredholmTindra P. (46) (SWB)  
 Sydslättens RFFeliciano - Torboldt063,70
1Emma Ek PerssonJoy's Rosegarden (SWB)  
 Färs Härads RFCorlensky G - Dalby Mustang xx063,16
5Caroline JacobssonFalcon (SWB)  
 Österlens RFL'acteur - Flamingo169,20
5Stina LindhClipperton  
 Sydslättens RFAston - Royal Z II168,52
 
7Filippa FredholmGazano  
 Sydslättens RFBugatti Hilltop - Beach Boy378,64
8Johanna AndreassonMulle (SWB)  
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - Cardento459,52
8Hanna KarlssonRoseanna (23) (SWB)  
 Flyinge RFCagancho - Urbino460,00
8Sofia NordströmLarenchiva Z  
 Öveds Jakt- & FRKLarentino - Chellano Z462,58
8Johanna AndreassonRachel M&C  
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - okänd456,86
12Caroline JeppssonAurora Lee (SWB)  
 Österlens RFSanta Cruz VDL - Platini569,38
12Camilla ChristensenCash is King  
 Österlens RF 567,16
14Emma Ek PerssonSeven Seas Ceger (SWB)  
 Färs Härads RFRadiator - Uskudar des Malais673,10
14Sara RundgrenGentility KLT  
 Österlens RF 674,90
16Sara RundgrenVallmo KLT  
 Österlens RF 1265,20
17Tove ThellBarina  
 Trelleborgs RFRebel Z - HaarlemUtg. 
17Tina PeterssonMayday (SWB)  
 Gärds RFBocelli (SWB) - LaurinUte. 
 Anna NauclèrTingeling  
 Trolleholms RF   
 Camilla ChristensenChurrasco Palta  
 Österlens RFAllied Forces (USA) - Bay Express (IRE)  
 Sara SolvhideMr Darcy  
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman  
 Hans EngbergGaston  
 Bollerups R&KKGoldmine xx - Tolstoy  
 Ingrid AndersenMake My Day (16)  
 Flyinge HSKMarwin - Happy Day  
 Siri HellborgLiz S  
 Flyinge RFCasa Grande - Lincoln  
 Sofie SånessonDecco  
 Sydslättens RFCuper - Electro  
 Malin SjöstrandPoetic Dream  
 Trelleborgs RFPoetic Justice RC 81 - Ballydonagh Cassanova IRE 370  
 Julia TenlandLotuz (SWB)  
 Lillhagens RKHighlight - Testarossa  
 Moa BerglundFortisemo  
 Flyinge HSK   
 Matilda StridhCalle Cath  
 Ljunits-Herrestads RCathageno - Cardento  
 Karin BjerkeLaredo (SWB)  
 Dalby RFLaptop - Lipton  
 Linda JacobssonCartell (SWB)  
 Bollerups R&KKCoriall - Quite Easy  
 Evelina SandgrenRay-Ban (SWB)  
 Ystad RidklubbRichfield - Maraton  
 Jon AndersenGossip (53)  
 Flyinge HSKCoriall - Cortez  
 Maria Götherström SånessonChippen  
 Sydslättens RFHip Hop - Solid  
 Nathalie SvartensjöLord K  
 Österlens RFLast Liberty 988  
 Alexandra WallbergRamses Boss Mayor  
 Örestads RSOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
24 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma GynningTop Quality (SWB)  
 Vellinge HSFQuite Easy - Calypso II056,14
1Nils RoosHopkins  
 Österlens RKHip Hop (SWB) - Origo060,52
1Kristina ErikssonPrinz Oscar  
 Österlens RFHighlight - Landprinz I057,45
1Petra LindqvistRosie White (8) (SWB)  
 SkurupbygdenEtrusco - Stanford057,48
 
5Martina PerssonKajsa Kavat (SWB)  
 Flyinge RFHip Hop (SWB) - Kaliber166,17
6Linda JeppssonCeydoo (SWB)  
 Ljunits-Herrestads RGuido (ex Gudo) - Flamingo267,34
7Hanna KarlssonRoseanna (23) (SWB)  
 Flyinge RFCagancho - Urbino462,20
8Sofia NordströmLarenchiva Z  
 Öveds Jakt- & FRKLarentino - Chellano Z860,64
9Ulrika LorentzsonGeromino (SWB)  
 Willands RFHip Hop (SWB) - Robin Z2094,37
10Anna DickssonFearless KLT (SWB)  
 Ballingslövs RFCardento - Akribori2699,55
11Ulrika TrägårdhAdele (SWB)  
 Ljunits-Herrestads RMaloubet de Pleville - CortusUte. 
11Caroline ErikssonCranberry (SWB)  
 Österlens RFContendro - Quick Star (SF)Ute. 
11Agnes JohanssonCampilo  
 Fjälkestads RKCanturo - GlosterUte. 
 Lina PerssonHeart of Diamond SN  
 Österlens RKHeartbeat - Imperius xx  
 Karin BjerkeLaredo (SWB)  
 Dalby RFLaptop - Lipton  
 Sofie SånessonDecco  
 Sydslättens RFCuper - Electro  
 Camilla JohanssonCasino Royal  
 Henriksdals RFCassini II - Sir Shostakov xx  
 Caroline JacobssonFalcon (SWB)  
 Österlens RFL'acteur - Flamingo  
 Cecilia EureniusAmbreez (SWB)  
 Torns RFHamilton (SWB) - Robin Z  
 Matilda StridhCalle Cath  
 Ljunits-Herrestads RCathageno - Cardento  
 Siri HellborgLiz S  
 Flyinge RFCasa Grande - Lincoln  
 Malin MalmbergHappiness (F. 2) (SWB)  
 Bollerups R&KKNon Stop R - Feliciano  
 Hans EngbergGaston  
 Bollerups R&KKGoldmine xx - Tolstoy  
 Ulrika TrägårdhSmartie  
 Ljunits-Herrestads RSaint Amour  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
17 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Petra LindqvistRosie White (8) (SWB)  
 SkurupbygdenEtrusco - Stanford049,96
1Kristina ErikssonPrinz Oscar  
 Österlens RFHighlight - Landprinz I058,86
3Lina AlmbladRusstic KLT  
 Österlens RF 163,68
 
4Martina PerssonKajsa Kavat (SWB)  
 Flyinge RFHip Hop (SWB) - Kaliber267,12
5Ulrika LorentzsonGeromino (SWB)  
 Willands RFHip Hop (SWB) - Robin Z564,38
5Linda JeppssonCeydoo (SWB)  
 Ljunits-Herrestads RGuido (ex Gudo) - Flamingo563,14
7Anna DickssonFearless KLT (SWB)  
 Ballingslövs RFCardento - Akribori668,84
8Sophie HedbergAnneliek  
 Åsbo PonnyklubbEmilion - Goodtimes1187,14
9Caroline ErikssonCranberry (SWB)  
 Österlens RFContendro - Quick Star (SF)Utg. 
9Agnes JohanssonCampilo  
 Fjälkestads RKCanturo - GlosterUte. 
 Lina PerssonHeart of Diamond SN  
 Österlens RKHeartbeat - Imperius xx  
 Ulrika TrägårdhSmartie  
 Ljunits-Herrestads RSaint Amour  
 Åsa MöllerHumty Doo Gräns (SWB)  
 GäseneryttarnaHip Hop (SWB) - Miami Springs xx  
 Malin MalmbergHappiness (F. 2) (SWB)  
 Bollerups R&KKNon Stop R - Feliciano  
 Emma GynningTop Quality (SWB)  
 Vellinge HSFQuite Easy - Calypso II  
 Cecilia EureniusAmbreez (SWB)  
 Torns RFHamilton (SWB) - Robin Z  
 Ulrika TrägårdhAdele (SWB)  
 Ljunits-Herrestads RMaloubet de Pleville - Cortus  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.90 bed. A
15 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jenny AnderssonQuite Cute P (SWB)  
 Österlens RFQuite Easy - Beach Boy077,10
1Paulina NilssonBell Man  
 Sydslättens RFMarwin - Falleur077,60
1Johanna NilssonDon Pico 3  
 Fjälkestads RKDon William - Pik Labionics068,22
1Caroline LindeBarbarossa  
 Trunnerups RFTestarossa - Vivaldi068,16
1Caroline ElgemarkHesa Chessnut  
 Österlens RFMeesa Hesa - Sweet Galivant061,76
 
6Anna GeijerElatea G  
 Malmö RidklubbEloge - Flamingo462,06
6Katarina RoseforsCelest TH  
 Ljunits-Herrestads RRubignon - Chirac475,20
8Tomas LundhJaquidam  
 Staffanstorps RSFQuite Easy - Herkules582,72
9Emma HanssonColorado  
 Sydslättens RFFeliciano - Solid996,56
10teresia nilssonGallissma  
 Österlens RFokänd - okändUtg. 
 Mia TornboKalotta 3  
 Stävie RFOkänd  
 Malin NilssonMarkbaekkens Sunny Boy  
 Sösdalaortens LSam-Sam - Philidor xx  
 Evelina MalmqvistTwiggy Pil  
 Sydslättens RFBiggles (SWB) - Homosassa xx  
 Linda BlasiussonZim Zala Bim (SWB)  
 Trunnerups RFComefast xx - Zebulon  
 Linn LensvikZim Zala Bim (SWB)  
 Skabersjö RFComefast xx - Zebulon  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
29 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna WallWibren van der irish taxi farm   
 Flyinge HSK 069,42019,30
2Elin HagAthena (SWB)   
 Fredshögs RSSzkopul - Amiral063,04023,10
3Johanna WallPajazzo   
 Flyinge HSK 065,26024,18
4Emma KarlssonMr Robinson Q   
 Gärds RFRobin Z - Stanford064,94026,14
5Sara SolvhideTrinity II   
 Ljunits-Herrestads RKing Marco - Tanaos xx069,62026,16
 
6Caroline ErikssonOrkan   
 Österlens RFDito RW - Pontus060,90026,52
7Sara SolvhideMr Darcy   
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman069,76027,06
8Karin HanssonCoromandel   
 Österlens RFCortez - Wellington064,64027,12
9Caroline ElgemarkPerfidia (SWB)   
 Österlens RFBriar - Partisan065,04027,86
10Thess GanzAnderssonU2   
 Österlens RFIrcolando - Calypso062,37028,19
11Åsa MöllerEquus Zorro   
 GäseneryttarnaBonaparte - Fantom II065,27031,92
12Paulina NilssonBell Man   
 Sydslättens RFMarwin - Falleur072,22033,36
13Elin KramerAkropol   
 Södra SallerupAkribori - Furidant065,04429,74
14Maja StigssonHot Zmily Boy   
 Glimma RFAtraktiw - Knabe464,30  
15Tomas LundhJaquidam   
 Staffanstorps RSFQuite Easy - Herkules467,04  
16Johanna NilssonDon Pico 3   
 Fjälkestads RKDon William - Pik Labionics469,74  
17Anna Paulin-RosellHarry Potter   
 Trelleborgs RFNactus - Pontus473,40  
18Caroline ElgemarkHesa Chessnut   
 Österlens RFMeesa Hesa - Sweet Galivant864,66  
19Lina AlmbladGuidrique Boy   
 Österlens RFGuido (ex Gudo) - Beach Boy873,98  
20Emma LinkHonung   
 Flyinge RFBernstein - PontusUte.   
 Carina WettemarkBells   
 Gärds RFKing Marco - Grants xx    
 Emma HanssonColorado   
 Sydslättens RFFeliciano - Solid    
 Mia TornboKalotta 3   
 Stävie RFOkänd    
 Katarina RoseforsCelest TH   
 Ljunits-Herrestads RRubignon - Chirac    
 Anna GeijerElatea G   
 Malmö RidklubbEloge - Flamingo    
 Evelina MalmqvistTwiggy Pil   
 Sydslättens RFBiggles (SWB) - Homosassa xx    
 Kerstin RoyCamouz   
 Ystad RidklubbIowa - Romatiker    
 Jenny AnderssonQuite Cute P (SWB)   
 Österlens RFQuite Easy - Beach Boy    
 Johanna NilssonStolen hat xx   
 Bollerups R&KKRobellino - Grundy    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
10 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Hanna ThulinQuirella  
 Fjälkestads RKQuinar - Lesanto068,00
1Krister SvedbergVärja  
 Henriksdals RFHip Hop (SWB) - Sayf El Arab xx060,62
1Sophie HedbergMarrakech  
 Åsbo PonnyklubbFeliciano - Maraton067,02
 
 Lina AlmbladRusstic KLT  
 Österlens RF   
 Caroline JeppssonReco  
 Österlens RFEtrusco - Lemon (SWB)  
 Lin PerssonBonnie Wild (SWB)  
 Ystad RidklubbFor Feeling - Robin Z  
 Agnes BergqvistCalanta SB  
 Lillhagens RKCalato - Landgraf I  
 Annlouise HellenbergFilippa af Sjöbacka (SWB)  
 Österlens RKFeliciano - Landlord  
 Åsa MöllerHumty Doo Gräns (SWB)  
 GäseneryttarnaHip Hop (SWB) - Miami Springs xx  
 Caroline JeppssonAlfa Romeo (SWB)  
 Österlens RFAl Cantino - Amiral  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
21 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna WallPajazzo   
 Flyinge HSK 055,36034,32
2Maja StigssonHot Zmily Boy   
 Glimma RFAtraktiw - Knabe057,73035,56
3Johanna WallWibren van der irish taxi farm   
 Flyinge HSK 057,61036,54
4Emma KarlssonMr Robinson Q   
 Gärds RFRobin Z - Stanford058,52043,88
 
5Josefine PerssonFresia   
 Ljunits-Herrestads RFeliciano - Granit056,28442,92
6Christina OlesenPerfidia C   
 Ljunits-Herrestads RCortez - Labrador057,50443,06
7Thess GanzAnderssonU2   
 Österlens RFIrcolando - Calypso449,02  
8Karin HanssonCoromandel   
 Österlens RFCortez - Wellington455,22  
9Anna Paulin-RosellHarry Potter   
 Trelleborgs RFNactus - Pontus1276,42  
10Elin KramerAkropol   
 Södra SallerupAkribori - Furidant1279,10  
11Åsa MöllerEquus Zorro   
 GäseneryttarnaBonaparte - Fantom II1884,36  
12Emma LinkHonung   
 Flyinge RFBernstein - PontusUte.   
12Elin HagAthena (SWB)   
 Fredshögs RSSzkopul - AmiralUte.   
 Sara SolvhideMr Darcy   
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman    
 Helena SödermanLate Arrival   
 SkurupbygdenCardento - Cortez    
 Johanna NilssonStolen hat xx   
 Bollerups R&KKRobellino - Grundy    
 Ingela HäggMirage   
 Ljunits-Herrestads RElectro - Nebraska    
 Kerstin RoyCamouz   
 Ystad RidklubbIowa - Romatiker    
 Carina WettemarkBells   
 Gärds RFKing Marco - Grants xx    
 Ulrika TrägårdhLanett   
 Ljunits-Herrestads RL´Acteur - Stanford    
 Sara SolvhideTrinity II   
 Ljunits-Herrestads RKing Marco - Tanaos xx    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
10 anmälda, 2 startande
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Hanna ThulinQuirella  
 Fjälkestads RKQuinar - Lesanto058,44
2Caroline ElgemarkPerfidia (SWB)  
 Österlens RFBriar - PartisanUte. 
 Maria EkbladArinoleen  
 Flyinge HSKLarino - Nassau  
 Lin PerssonBonnie Wild (SWB)  
 Ystad RidklubbFor Feeling - Robin Z  
 Krister SvedbergVärja  
 Henriksdals RFHip Hop (SWB) - Sayf El Arab xx  
 Agnes BergqvistCalanta SB  
 Lillhagens RKCalato - Landgraf I  
 Caroline JeppssonReco  
 Österlens RFEtrusco - Lemon (SWB)  
 Sophie HedbergMarrakech  
 Åsbo PonnyklubbFeliciano - Maraton  
 Annlouise HellenbergFilippa af Sjöbacka (SWB)  
 Österlens RKFeliciano - Landlord  
 Isabella GiegoldQuick Silver  
 Österlens RKQuick Star (SF) - Carismo  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport