Österlens RF 2011-07-14
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2011-07-13 kl. 20:10
Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.90 bed. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. A
0 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. A Avd. B
34 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-106Johanna WallSpringer Softtail S
 Flyinge HSK 111
-105Johnna HanssonAmerigo Espri
 Österlens RFAmerigo Vespucci xx - Espri109
-104Sara RundgrenGentility KLT
 Österlens RF 107
-103Julia TenlandLotuz (SWB)
 Lillhagens RKHighlight - Testarossa64
-102Katharina YngbrantCaribus
 Ystad RidklubbCartani - Quantum105
-101Jeanette WikströmKharmel Dance (32) (SWB)
 Drevinge RSHip Hop (SWB) - Oldtimer xx57
101Emma Ek PerssonJoy's Rosegarden (SWB)
 Färs Härads RFCorlensky G - Dalby Mustang xx54
102Johanna AndreassonRachel M&C
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - okänd80
103Jonna PetterssonZerton (SWB)
 Österlens RKEmmerton (ex Raldolala) - National Zenith xx98
104Camilla ChristensenCash is King
 Österlens RF 114
106Caroline JeppssonAurora Lee (SWB)
 Österlens RFSanta Cruz VDL - Platini10
107Tina PeterssonMayday (SWB)
 Gärds RFBocelli (SWB) - Laurin69
108Ingrid AndersenMake My Day (16)
 Flyinge HSKMarwin - Happy Day66
109Johanna WallRafaello
 Flyinge HSK 112
110Maria Götherström SånessonChippen
 Sydslättens RFHip Hop - Solid24
111Evelina SandgrenRay-Ban (SWB)
 Ystad RidklubbRichfield - Maraton82
112Nathalie SvartensjöLord K
 Österlens RFLast Liberty 98863
113Moa BerglundFortisemo
 Flyinge HSK 38
114Linnda PerssonAbimo Pectore V
 Lunds Civila RFSpender S (SWB) - Irco Mena1
115Alexandra BillsteinLufsen
 Skepparslövs RF 100
116Malin SjöstrandPoetic Dream
 Trelleborgs RFPoetic Justice RC 81 - Ballydonagh Cassanova IRE 37076
117Tove ThellBarina
 Trelleborgs RFRebel Z - Haarlem12
118Madison RoseLucy Liu
 Vellinge HSFErik S (SWB) - Lincoln65
119Sabine NilssonFreja
 Österlens RFSolid - Ganesco39
120Elin GunnerstadAlice
 Färs Härads RFTampa - Epilot5
121Jon AndersenGossip (53)
 Flyinge HSKCoriall - Cortez45
122Linda JacobssonCartell (SWB)
 Bollerups R&KKCoriall - Quite Easy20
123Anna NauclèrTingeling
 Trolleholms RF 90
124Sara SolvhideMr Darcy
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman101
125Stina LindhClipperton
 Sydslättens RFAston - Royal Z II26
126Sophie SöderbergWest Hit (SWB)
 DagstorpsortenWelt Hit II - Master97
127Sara RundgrenVallmo KLT
 Österlens RF 106
128Emma Ek PerssonSeven Seas Ceger (SWB)
 Färs Härads RFRadiator - Uskudar des Malais86
129Johanna AndreassonMulle (SWB)
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - Cardento72
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
0 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
36 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-103Anna NauclèrTingeling
 Trolleholms RF 90
-102Camilla ChristensenChurrasco Palta
 Österlens RFAllied Forces (USA) - Bay Express (IRE)25
-101Sara RundgrenVallmo KLT
 Österlens RF 106
101Emma Ek PerssonSeven Seas Ceger (SWB)
 Färs Härads RFRadiator - Uskudar des Malais86
102Johanna AndreassonMulle (SWB)
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - Cardento72
103Sara SolvhideMr Darcy
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman101
104Hans EngbergGaston
 Bollerups R&KKGoldmine xx - Tolstoy42
105Ingrid AndersenMake My Day (16)
 Flyinge HSKMarwin - Happy Day66
106Siri HellborgLiz S
 Flyinge RFCasa Grande - Lincoln62
107Caroline JeppssonAurora Lee (SWB)
 Österlens RFSanta Cruz VDL - Platini10
108Sofie SånessonDecco
 Sydslättens RFCuper - Electro30
109Malin SjöstrandPoetic Dream
 Trelleborgs RFPoetic Justice RC 81 - Ballydonagh Cassanova IRE 37076
110Julia TenlandLotuz (SWB)
 Lillhagens RKHighlight - Testarossa64
111Filippa FredholmGazano
 Sydslättens RFBugatti Hilltop - Beach Boy43
112Alexandra BillsteinLufsen
 Skepparslövs RF 100
113Moa BerglundFortisemo
 Flyinge HSK 38
114Matilda StridhCalle Cath
 Ljunits-Herrestads RCathageno - Cardento17
115Sara RundgrenGentility KLT
 Österlens RF 107
116Karin BjerkeLaredo (SWB)
 Dalby RFLaptop - Lipton59
117Linda JacobssonCartell (SWB)
 Bollerups R&KKCoriall - Quite Easy20
118Elin GunnerstadAlice
 Färs Härads RFTampa - Epilot5
119Tove ThellBarina
 Trelleborgs RFRebel Z - Haarlem12
120Camilla ChristensenCash is King
 Österlens RF 114
121Evelina SandgrenRay-Ban (SWB)
 Ystad RidklubbRichfield - Maraton82
122Jon AndersenGossip (53)
 Flyinge HSKCoriall - Cortez45
123Hanna KarlssonRoseanna (23) (SWB)
 Flyinge RFCagancho - Urbino84
124Caroline JacobssonFalcon (SWB)
 Österlens RFL'acteur - Flamingo35
125Sofia NordströmLarenchiva Z
 Öveds Jakt- & FRKLarentino - Chellano Z60
126Stina LindhClipperton
 Sydslättens RFAston - Royal Z II26
127Maria Götherström SånessonChippen
 Sydslättens RFHip Hop - Solid24
128Tina PeterssonMayday (SWB)
 Gärds RFBocelli (SWB) - Laurin69
129erika råbergTindra P. (46) (SWB)
 Sydslättens RFFeliciano - Torboldt89
130Nathalie SvartensjöLord K
 Österlens RFLast Liberty 98863
131Alexandra WallbergRamses Boss Mayor
 Örestads RSOkänd - Okänd81
132Emma Ek PerssonJoy's Rosegarden (SWB)
 Färs Härads RFCorlensky G - Dalby Mustang xx54
133Johanna AndreassonRachel M&C
 Ljungby RKMaloubet de Pleville - okänd80
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
0 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
24 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-101Lina PerssonHeart of Diamond SN
 Österlens RKHeartbeat - Imperius xx102
101Ulrika TrägårdhAdele (SWB)
 Ljunits-Herrestads RMaloubet de Pleville - Cortus2
102Emma GynningTop Quality (SWB)
 Vellinge HSFQuite Easy - Calypso II91
103Karin BjerkeLaredo (SWB)
 Dalby RFLaptop - Lipton59
104Sofia NordströmLarenchiva Z
 Öveds Jakt- & FRKLarentino - Chellano Z60
105Nils RoosHopkins
 Österlens RKHip Hop (SWB) - Origo51
106Ulrika LorentzsonGeromino (SWB)
 Willands RFHip Hop (SWB) - Robin Z44
107Martina PerssonKajsa Kavat (SWB)
 Flyinge RFHip Hop (SWB) - Kaliber55
108Caroline ErikssonCranberry (SWB)
 Österlens RFContendro - Quick Star (SF)29
109Sofie SånessonDecco
 Sydslättens RFCuper - Electro30
110Camilla JohanssonCasino Royal
 Henriksdals RFCassini II - Sir Shostakov xx21
111Agnes JohanssonCampilo
 Fjälkestads RKCanturo - Gloster19
112Caroline JacobssonFalcon (SWB)
 Österlens RFL'acteur - Flamingo35
113Anna DickssonFearless KLT (SWB)
 Ballingslövs RFCardento - Akribori36
114Kristina ErikssonPrinz Oscar
 Österlens RFHighlight - Landprinz I77
115Cecilia EureniusAmbreez (SWB)
 Torns RFHamilton (SWB) - Robin Z6
116Matilda StridhCalle Cath
 Ljunits-Herrestads RCathageno - Cardento17
117Siri HellborgLiz S
 Flyinge RFCasa Grande - Lincoln62
118Petra LindqvistRosie White (8) (SWB)
 SkurupbygdenEtrusco - Stanford85
119Malin MalmbergHappiness (F. 2) (SWB)
 Bollerups R&KKNon Stop R - Feliciano47
120Hanna KarlssonRoseanna (23) (SWB)
 Flyinge RFCagancho - Urbino84
121Linda JeppssonCeydoo (SWB)
 Ljunits-Herrestads RGuido (ex Gudo) - Flamingo23
122Hans EngbergGaston
 Bollerups R&KKGoldmine xx - Tolstoy42
123Ulrika TrägårdhSmartie
 Ljunits-Herrestads RSaint Amour87
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. A
0 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
17 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-101Lina PerssonHeart of Diamond SN
 Österlens RKHeartbeat - Imperius xx102
101Ulrika TrägårdhSmartie
 Ljunits-Herrestads RSaint Amour87
102Caroline ErikssonCranberry (SWB)
 Österlens RFContendro - Quick Star (SF)29
103Agnes JohanssonCampilo
 Fjälkestads RKCanturo - Gloster19
104Åsa MöllerHumty Doo Gräns (SWB)
 GäseneryttarnaHip Hop (SWB) - Miami Springs xx52
105Sophie HedbergAnneliek
 Åsbo PonnyklubbEmilion - Goodtimes7
106Anna DickssonFearless KLT (SWB)
 Ballingslövs RFCardento - Akribori36
108Malin MalmbergHappiness (F. 2) (SWB)
 Bollerups R&KKNon Stop R - Feliciano47
109Ulrika LorentzsonGeromino (SWB)
 Willands RFHip Hop (SWB) - Robin Z44
110Petra LindqvistRosie White (8) (SWB)
 SkurupbygdenEtrusco - Stanford85
111Emma GynningTop Quality (SWB)
 Vellinge HSFQuite Easy - Calypso II91
112Martina PerssonKajsa Kavat (SWB)
 Flyinge RFHip Hop (SWB) - Kaliber55
113Kristina ErikssonPrinz Oscar
 Österlens RFHighlight - Landprinz I77
114Linda JeppssonCeydoo (SWB)
 Ljunits-Herrestads RGuido (ex Gudo) - Flamingo23
115Cecilia EureniusAmbreez (SWB)
 Torns RFHamilton (SWB) - Robin Z6
116Lina AlmbladRusstic KLT
 Österlens RF 108
117Ulrika TrägårdhAdele (SWB)
 Ljunits-Herrestads RMaloubet de Pleville - Cortus2
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.90 bed. A
15 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Mia TornboKalotta 3
 Stävie RFOkänd56
2Anna GeijerElatea G
 Malmö RidklubbEloge - Flamingo33
3Jenny AnderssonQuite Cute P (SWB)
 Österlens RFQuite Easy - Beach Boy79
4teresia nilssonGallissma
 Österlens RFokänd - okänd41
5Tomas LundhJaquidam
 Staffanstorps RSFQuite Easy - Herkules53
6Paulina NilssonBell Man
 Sydslättens RFMarwin - Falleur13
7Malin NilssonMarkbaekkens Sunny Boy
 Sösdalaortens LSam-Sam - Philidor xx67
8Evelina MalmqvistTwiggy Pil
 Sydslättens RFBiggles (SWB) - Homosassa xx94
9Johanna NilssonDon Pico 3
 Fjälkestads RKDon William - Pik Labionics31
10Linda BlasiussonZim Zala Bim (SWB)
 Trunnerups RFComefast xx - Zebulon99
11Caroline LindeBarbarossa
 Trunnerups RFTestarossa - Vivaldi11
12Katarina RoseforsCelest TH
 Ljunits-Herrestads RRubignon - Chirac22
13Caroline ElgemarkHesa Chessnut
 Österlens RFMeesa Hesa - Sweet Galivant49
14Emma HanssonColorado
 Sydslättens RFFeliciano - Solid27
15Linn LensvikZim Zala Bim (SWB)
 Skabersjö RFComefast xx - Zebulon99
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
29 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-3Johanna WallWibren van der irish taxi farm
 Flyinge HSK 110
-2Maja StigssonHot Zmily Boy
 Glimma RFAtraktiw - Knabe103
-1Sara SolvhideMr Darcy
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman101
1Caroline ElgemarkHesa Chessnut
 Österlens RFMeesa Hesa - Sweet Galivant49
2Carina WettemarkBells
 Gärds RFKing Marco - Grants xx14
3Emma HanssonColorado
 Sydslättens RFFeliciano - Solid27
4Åsa MöllerEquus Zorro
 GäseneryttarnaBonaparte - Fantom II34
5Lina AlmbladGuidrique Boy
 Österlens RFGuido (ex Gudo) - Beach Boy46
6Mia TornboKalotta 3
 Stävie RFOkänd56
7Katarina RoseforsCelest TH
 Ljunits-Herrestads RRubignon - Chirac22
8Emma KarlssonMr Robinson Q
 Gärds RFRobin Z - Stanford71
9Thess GanzAnderssonU2
 Österlens RFIrcolando - Calypso95
10Anna GeijerElatea G
 Malmö RidklubbEloge - Flamingo33
11Karin HanssonCoromandel
 Österlens RFCortez - Wellington28
12Evelina MalmqvistTwiggy Pil
 Sydslättens RFBiggles (SWB) - Homosassa xx94
13Elin KramerAkropol
 Södra SallerupAkribori - Furidant3
14Caroline ErikssonOrkan
 Österlens RFDito RW - Pontus73
15Kerstin RoyCamouz
 Ystad RidklubbIowa - Romatiker18
16Tomas LundhJaquidam
 Staffanstorps RSFQuite Easy - Herkules53
17Paulina NilssonBell Man
 Sydslättens RFMarwin - Falleur13
18Jenny AnderssonQuite Cute P (SWB)
 Österlens RFQuite Easy - Beach Boy79
19Anna Paulin-RosellHarry Potter
 Trelleborgs RFNactus - Pontus48
20Johanna NilssonDon Pico 3
 Fjälkestads RKDon William - Pik Labionics31
21Emma LinkHonung
 Flyinge RFBernstein - Pontus50
22Johanna NilssonStolen hat xx
 Bollerups R&KKRobellino - Grundy88
23Elin HagAthena (SWB)
 Fredshögs RSSzkopul - Amiral9
24Johanna WallPajazzo
 Flyinge HSK 113
25Sara SolvhideTrinity II
 Ljunits-Herrestads RKing Marco - Tanaos xx92
26Caroline ElgemarkPerfidia (SWB)
 Österlens RFBriar - Partisan74
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
10 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-102Lina AlmbladRusstic KLT
 Österlens RF 108
-101Hanna ThulinQuirella
 Fjälkestads RKQuinar - Lesanto104
101Caroline JeppssonReco
 Österlens RFEtrusco - Lemon (SWB)83
102Lin PerssonBonnie Wild (SWB)
 Ystad RidklubbFor Feeling - Robin Z15
103Agnes BergqvistCalanta SB
 Lillhagens RKCalato - Landgraf I16
104Krister SvedbergVärja
 Henriksdals RFHip Hop (SWB) - Sayf El Arab xx96
105Sophie HedbergMarrakech
 Åsbo PonnyklubbFeliciano - Maraton68
106Annlouise HellenbergFilippa af Sjöbacka (SWB)
 Österlens RKFeliciano - Landlord37
107Åsa MöllerHumty Doo Gräns (SWB)
 GäseneryttarnaHip Hop (SWB) - Miami Springs xx52
108Caroline JeppssonAlfa Romeo (SWB)
 Österlens RFAl Cantino - Amiral4
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
21 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-4Johanna WallWibren van der irish taxi farm
 Flyinge HSK 110
-3Maja StigssonHot Zmily Boy
 Glimma RFAtraktiw - Knabe103
-2Sara SolvhideMr Darcy
 Ljunits-Herrestads RDe la Gardie - Chapman101
-1Christina OlesenPerfidia C
 Ljunits-Herrestads RCortez - Labrador75
1Emma LinkHonung
 Flyinge RFBernstein - Pontus50
2Helena SödermanLate Arrival
 SkurupbygdenCardento - Cortez61
3Johanna NilssonStolen hat xx
 Bollerups R&KKRobellino - Grundy88
4Josefine PerssonFresia
 Ljunits-Herrestads RFeliciano - Granit40
5Anna Paulin-RosellHarry Potter
 Trelleborgs RFNactus - Pontus48
6Åsa MöllerEquus Zorro
 GäseneryttarnaBonaparte - Fantom II34
7Ingela HäggMirage
 Ljunits-Herrestads RElectro - Nebraska70
8Karin HanssonCoromandel
 Österlens RFCortez - Wellington28
9Thess GanzAnderssonU2
 Österlens RFIrcolando - Calypso95
10Kerstin RoyCamouz
 Ystad RidklubbIowa - Romatiker18
11Carina WettemarkBells
 Gärds RFKing Marco - Grants xx14
12Elin HagAthena (SWB)
 Fredshögs RSSzkopul - Amiral9
13Ulrika TrägårdhLanett
 Ljunits-Herrestads RL´Acteur - Stanford58
14Elin KramerAkropol
 Södra SallerupAkribori - Furidant3
15Emma KarlssonMr Robinson Q
 Gärds RFRobin Z - Stanford71
16Johanna WallPajazzo
 Flyinge HSK 113
17Sara SolvhideTrinity II
 Ljunits-Herrestads RKing Marco - Tanaos xx92
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
10 anmälda
Överdomare: Christel Wiberg
Hoppdomare: Anna-Karin Nilsson
Banbyggare: Bengt Rosberg
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-101Hanna ThulinQuirella
 Fjälkestads RKQuinar - Lesanto104
101Maria EkbladArinoleen
 Flyinge HSKLarino - Nassau8
102Lin PerssonBonnie Wild (SWB)
 Ystad RidklubbFor Feeling - Robin Z15
103Krister SvedbergVärja
 Henriksdals RFHip Hop (SWB) - Sayf El Arab xx96
104Agnes BergqvistCalanta SB
 Lillhagens RKCalato - Landgraf I16
105Caroline ElgemarkPerfidia (SWB)
 Österlens RFBriar - Partisan74
106Caroline JeppssonReco
 Österlens RFEtrusco - Lemon (SWB)83
107Sophie HedbergMarrakech
 Åsbo PonnyklubbFeliciano - Maraton68
108Annlouise HellenbergFilippa af Sjöbacka (SWB)
 Österlens RKFeliciano - Landlord37
109Isabella GiegoldQuick Silver
 Österlens RKQuick Star (SF) - Carismo78
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport